Észak-Magyarország Kupa

Ezen az oldalt minden megtalálsz, ami az Észak-Magyarország Kupát illeti!

Az Észak- Magyarország Kupa szabályai

Általánosságban először elmondhatom, hogy a harmadik szezonra alakult ki a Kupa szabályainak nagy része, amelyre a következő sorozatokban változtatás joga fent van tartva, de csak akkor, ha a változás indokolt.

Szabályok:
­-       Mivel a kupa neve is mutatja, ebbe a kupába Észak- Magyarország csapatai jelentkezhetnek: Eger, Miskolc és Salgótarján régióból.
­-       32 csapat részvételével indul minden kupa (a nevezést mindig a 32. csapat nevezése zárja le).
­-       A nevezett csapatok 4 darab 8-as csoportba kerülnek besorolásra, a csoportok kialakítása kiemeléssel történik majd, melynek szabályai:
  • a csapatokat a 32 fő megléte után az akkori Hattrick- sorrend alapján rangsorolom, az aktuális címvédő az első kiemelt, mivel Ő a címvédő,
  • a csapatokat két csoportba bontom a kiemelések után 1-16, 17-32-ig, majd ezen csoportokból emelek ki 4-4 csapatot és készül el egy csoport,
  • a négy fő kiemelése a jelentkezési sorrend függvénye, ezzel kizárva, hogy irányított sorsolás történjen.
-        A kupa első felében a 8 csapat körmérkőzést vív egymással, ez hét hétig tart, majd a 4 csoport azonos helyén végzettek küzdenek egy újabb csoportban a végső helyezésekért még további három héten keresztül.
-        A kupa így 10 héten át zajlik, kezdés mindig a 6. héten (kérnék mindenkit, hogy akik ezt a 10 hetet nem tudják a kupára szánni ne nevezzenek).
-         A kupa indulásáról a nevezetteket HT-mailben személyesen értesítek.
-        A kupa mérkőzései szerdánként zajlanak a barátságos mérkőzések keretei között.
-        Minden mérkőzést kupaszabállyal kell lekötni, az általam kijelölt semleges pályára:
  • a semleges pályák a kupában résztvevő csapatok pályái,
  • a semleges pályát úgy oldom meg, hogy ha két különböző régiójú csapat játszik egymással, akkor a harmadik régió csapatának pályáján van a mérkőzés, pl. Eger régió csapata játszik Miskolc régió csapata ellen, akkor a mérkőzés Salgótarján régióba kerül kiírásra,
  •  ha azonos a régió, akkor bármelyik régióba kiírhatom a mérkőzést.
-          A mérkőzések pontozásos rendszert követnek:
  • a győztes három pontot kap, döntetlen egy pont (hosszabbítás, büntetők során további egy pontért tart a mérkőzés), vesztes 0 pont,
  • továbbá pontok szerezhetők a gólkülönbséggel is, fél pont jár az egyel jobb gólkülönbségért, egy pont, ha már kettővel nyert az adott csapat és így tovább a végtelenségig!

-          Íme egy pár példa a könnyebb megértésért:
  • X csapat 1-0-ra nyerte meg a mérkőzését, ezért az megkapja a mérkőzés megnyeréséért járó 3 pontját és további 0,5 pontot a +1-es gólarányért, míg Y csapata nem kap egy pontot se,
  • egy másik példa a hosszabbításos győzelemre: X csapat 2-1-re nyer a 112. percben szerzett góllal, így Ő két pontot szerez (egyet a döntetlenért és még egy jutalompontot a hosszabbításban kiharcolt győzelemért), viszont Y csapata is szerez egy pontot (a 90 perc utáni döntetlenért),
  •  büntetőkkel eldöntött mérkőzés esetén a pontozás hasonló a hosszabbításos pontozásra.

-        A csoportok végeredményét a pontok adják, de ha valaki megnyeri csoportjának minden mérkőzését az automatikus első helyezést ér majd (ebben az esetben nem a pontok a döntőek).
-        Azonos pontszám esetén egymás elleni mérkőzés rangsorol, majd a gólarány, több nyert mérkőzés, esetleg rúgott gólok.
-         Ha valakinek az ellenfele nem fogadja el a kihívást, akkor a határidő (ami mindig a mérkőzés előtti hétfő 22 órája) után jelezzen Nekem a Hattrick fórumba és a mérkőzést 3-0-al elkönyvelem számára, ha nincs jelzés, nincs pont.
-      A kihívást nem annak a félnek kell lebonyolítania, aki a párosításban előrébb szerepel, hanem mindkét fél keresi a másikat.
-        Az el nem fogadott kihívások büntetést vonnak maguk után, az első el nem fogadás még csak szóbeli figyelmeztetés, a másodiknál -3 pont az addigi eredményeiből, majd minden el nem fogadás -3 pont ezek után. Ha valakinek már az első csoportkörből van egy büntetése az átviszi a helyosztók csoportjára.
-        Ha valaki zsinórban 3 héten keresztül nem fogadja el a kihívást kizárásra kerül az adott csapat, de ha jelez Nekem, hogy folytatná a bajnokságot még joga van csatlakozni.
-         A kupából nincs kieső, végig játszik mindenki amíg tart, csak kupa első része után másmás helyezésért folytatódnak  a küzdelmek.
-         A kupa alatt a góllövők vezetve vannak, sárgákat, pirosakat nem vesszük figyelembe
-       A kupa díjazásáról mindig azt mondom, hogy ha díjazást akartok megkérlek Titeket, hogy aki adományozó és van kedve ajánljon fel egy 3 hónapos támogatói tagságot a nyertes félnek, esetleg a legeredményesebb góllövő csapatának is, ha ez nem lesz, akkor egy gratulálok-ért játszunk és a csapat játékosainak edzéséért.
-        Ha valaki még a kupa kezdéskor Magyar Kupa résztvevő, akkor azok a mérkőzések 0-0-ával lesznek törölve és a mérkőzés 3 pontját a vétlen fél kapja, azaz az aki már nem áll a kupában

És a végére hagytam a legfontosabbat, hogy akik az itt leírt dolgokat nem tudják elfogadni, azok kérem ne jelentkezzenek, mert nincs értelme állandóan törölni a mérkőzéseket! A jelentkezést meggondolni a 32. csapat jelentkezéséig lehet, addig elfogadom az esetleges visszalépést!

Végül a kupa hátrányára is felhívom figyelmeteket: az itt lejátszott mérkőzések pénzügyileg kevesebbet hoznak a konyhára, kb. fele annyit, mint egy nemzetközi barátságos mérkőzés! Ha valaki letud mondani arról a kevés pénzről (a kupa időtartama alatt kb. 10-12 milliótól estek el), amit szerintem ki lehet bírni akkor várom jelentkezésetek amikor a jelentkezési idő kivan írva!

Jelentkezőnek azt veszem figyelembe, aki ide a fórumba beírja csapata nevét és egy jelentkezem szócskát!